Czym jest Horyzont 2020 (Horizon 2020)
„Horyzont 2020” to największy jak dotąd program UE w zakresie badań naukowych i innowacji. Stworzono go zmyślą o zwiększeniu liczby przełomowych dokonań, odkryć i premier światowych dzięki przenoszeniu wspaniałych pomysłów z laboratorium na rynek. Program „Horyzont 2020” ma polityczne poparcie europejskich przywódców i członków Parlamentu Europejskiego. Zgodzili się, że inwestycje w badania naukowe i innowacje mają zasadnicze znaczenie dla przyszłości Europy i umieścili je w samym sercu strategii „Europa 2020” na rzecz inteligentnego i trwałego wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu. „Horyzont 2020” wpisuje się w te działania poprzez połączenie badań naukowych i innowacji z naciskiem na trzy kluczowe obszary: doskonała baza naukowa, wiodąca pozycja w przemyśle i wyzwania społeczne. Celem jest zadbanie o to, aby w Europie powstawała światowej klasy nauka i technologia, która będzie stymulować wzrost gospodarczy.
Celvet w drodze po Horyzont 2020
CelVet jako młoda innowacyjna polska firma wyruszyła w drogę po Horyzont 2020. Staramy się pokazać, że badania nad nowymi lekami dla zwierząt domowych, mają znaczenie dla przyszłości nas wszystkich. Droga po #H2020, jak to droga po innowacje, bywa wyzwaniem, ale dzielnie zmierzamy do celu. Wierzymy, że z pomocą zdobytego niedawno wsparcia z programu „Granty na Eurogranty” od PARP, uda się nam dotrzeć na szczyt.
Efekty poprzednich Horyzontów
Dofinansowanie prac badawczych ze środków unijnych za pośrednictwem poprzednich programów ramowych pozwoliło zebrać naukowców i przedsiębiorców zarówno z Europy, jak i ze świata, w celu poszukiwania rozwiązań wielu różnych problemów. Ich innowacje podniosły jakość życia, przyczyniły się do ochrony środowiska naturalnego oraz zapewniły lepsze zrównoważenie i wyższą konkurencyjność europejskiego przemysłu.
KONTAKT
+48 668 724 801
info@celvet.eu
Social Media

Projekt pt. „Opracowanie polskiego leku stosowanego w terapii schorzeń bakteryjnych u psów i kotów w badaniach technologicznych.” realizowany jest przy dofinansowaniu z funduszy europejskich POIR.02.03.02-14-0042/18-00.