+48 668 724 801 info@celvet.eu

Substancje aktywne w innowacyjnej formule

Celamox to pierwszy lek weterynaryjny (antybiotyk), który jest połączeniem amoksycyliny i kwasu klawulanowego w postaci doustnego żelu olejowego bez wody. Dostępny będzie w formie tub w 3 dawkach z ilością substancji aktywnej dostosowanej do masy ciała zwierzęcia: kotów i małych psów, średnich psów i dużych psów. Każda tuba będzie zawierała odpowiednią dawkę na 7 dni leczenia. Dobór substancji pomocniczych pozwoli utrzymać stabilność leku przez kilkanaście miesięcy.

Łatwość podawania

Obecnie podawanie leków zwierzętom domowym jest utrudnione ze względu na ich postać i dawkowanie. Podanie tabletek i zastrzyków wymaga nie lada trudu od właścicieli, aby zostały one przyjęte przez kota lub psa. Dlatego też Celamox stworzono z myślą o łatwości stosowania. Antybiotyk w postaci doustnego oleożelu, pozwala na proste i precyzyjne dawkowanie. Smak dostosowany do preferencji zwierząt zapewni dodatkową zachętę do przyjmowania leku. W ten sposób właściciel sam może aplikować antybiotyk, a lekarz weterynarii czas ten poświęcić na przyjęcie innych pacjentów.

Skuteczność antybiotykoterapii

Celamox, dzięki formie oleożelu i opakowaniom (tuba) dostosowanym do masy ciała zwierzęcia, umożliwi precyzyjne dozowanie leku i jego przyjęcie przez zwierzę. Zapewni to skuteczność leczenia i ograniczy wzrost oporności na antybiotyki.

Zastosowanie

  • infekcje skóry i tkanek miękkich - najpopularniejsze choroby psów,
  • infekcje dróg moczowych - najpopularniejsze choroby kotów,
  • infekcje dróg oddechowych,
  • zapalenie żołądka i jelit,
  • infekcje zębów i otaczających tkanek.